تبلیغات
شکار

شکار
تصاویر و مطالبی درمورد شکار و اسلحه های شکاری
نویسندگان
نظر سنجی
به نظرشما چه مطالبی را بیشتر در وبلاگ خود قرار دهم؟


تکنیک های شکار پرندگان

در تیر اندازی به هدفهای پرنده ای که در مسیر عمود به محور تیر اندازی حرکت می کنند،مسئله پیشگیری اهمیت می یابد.اینکه چقدر باید پیشگیری کرد مسئله بسیار پیچیده ای است.

البته می توان سرعت پرندگان مختلف را از مدارکی که در این زمینه منتشر شده،به دست اورد.لیکن تخمین سرعت پرنده هدف و اینکه از حد اکثر سرعت پروازش سود جسته یا با سرعت کمتر در پرواز است،در زمانی بسیار کوتاه امری است تقریبا محال و اگر شکارچی بخواهد خود را با چنین محاسباتی در گیر کند،فرصت تیر اندازی را از دست خواهد داد.پیشگیری عبارتست از فاصله ای که تیر انداز به نقطه ای واقع در جلو هدف تیر اندازی می کند تا در لحظه ای که ساچمه ها مسافت تیر اندازی تا مسیر حرکت هدف را طی کرده اند ،هدف نیز به ان نقطه برسد.یا به عبارت دیگر ،الگوی پخش ساچمه و مسیر پرواز هدف در یک لحظه با یکدیگر تلاقی کنند.

در مورد تیراندازی به هدفهائی که از پیش پای تیرانداز پرکشیده مستقیما یا تقریبا به خط مستقیم از او دور می شوند و یا هدفهائی که از رو به رو به سمت تیر انداز پرواز می کنند نیاز چندانی به پیشگیری نیست.کافی است تیرانداز با در نظر گرفتن مسیر پرواز هدف ،چنانچه لازم باشد کمی به پائین یا بالاتر از پرنده تیراندازی کند.

پیشگیری لازم برای تیر اندازی به هدفی که در مسیر عمود بر محور تیراندازی حرکت میکند ،چگونه باید صورت پذیرد؟

ساده ترین،موثرترین و عملی ترین راه کار این است که تیر انداز پس از بالا اوردن تفنگ ،یکپارچه کردن ان با نیم تنه بالائی و هم محور کردن دید چشمانش با لوله لوله مسیر پرنده را از پشت سر ان با چشمانش و تفنگش دنبال کند،خط نشانه را از هدف جلو تر ببرد و بدون متوقف کردن حرکت تفنگ ،ماشه را بچکاند.

این حرکات و اعمال باید دقیقا هم اهنگ با یکدیگر صورت پذیرد.مسئله ادامه حرکت تفنگ به هنگام کشیدن ماشه از سایر نکات مهم تر است.اغلب مشاهده می شود که فردی به زعم خود خود ،هم اصول را در تیر اندازی به هدفی متحرک رعایت میکند ،لیکن باز هم بیشتر تیر هایش به خطا میرود.

به احتمال قوی دلیل این عدم پیشرفت متوقف کردن حرکت تفنگ در لحظه کشیدن ماشه و یا خارج شدن دید تیر انداز از محور لوله است.در مورد پیشگیری اخرین توصیه این است که:میزان پیشگیری لازم را تخمین زده انرا ۲ برابر کرده ،حرکت تفنگ را متوقف نکرده و ماشه را بچکانید و باز هم حرکت تفنگ را ادامه دهید.

 
[ سه شنبه 27 دی 1390 ] [ 06:48 ب.ظ ] [ سینا کاویانی ]

درباره وبلاگ

welcome
با سلام خدمت همه ی بینندگان عزیز
این وبلاگ.من سیناکاویانی مقیم مازندران
هستم.در این وبلاگ قصد دارم مطالبی پر
محتوا به شما ارائه دهم. نظر بدهید
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تصاویر زیباسازی نایت اسکینقالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب وبلاگ

download

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا


وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
mouse code|mouse code

كد ماوس