تبلیغات
شکار

شکار
تصاویر و مطالبی درمورد شکار و اسلحه های شکاری
نویسندگان
نظر سنجی
به نظرشما چه مطالبی را بیشتر در وبلاگ خود قرار دهم؟


رفتار

آنها ممکن است به مدت بیش از هفت ماه در لانه یا غار، بدون غذا خوابیده باشند. در این حالت کاملا بی حس و سست می‌شوند. بعد از بیدار شدن به طور وحشتناکی غذا می‌خورند تاانرژی از دست رفته را بازیابند. روزی 40 کیلوگرم!

خرس قهوه‌ای در حالت عادی در شب فعالیت می‌کند. در تابستان بیش از 180 کیلوگرم چربی ذخیره می‌کند که او را قادر می سازد در طول زمستان که خیلی سست می‌شود مقاومت کند. با این حال آنها زمستان‌خواب نیستند و به آسانی بیدار می‌شوند. هم نر و هم ماده این حیوان در زمستان در غار یا لانه به سر می‌برند. خرس قهوه‌ای بسیار گوشه‌گیر است، با این حال ممکن است آنها در تعداد زیادی به دور منبع غذایی بزرگ، در کنار هم جمع شوند و یک سلسله‌مراتب اجتماعی را بر پایه سن و اندازه‌شان تشکیل دهند.

وقتی خرس قهوه‌ای مصدوم شد با صدای بسیار بلندی می غرّد ولی در حالت عادی با ترساندن و عصبانیت و تولید صدای زیر به وسیله به هم ساییدن دندان به دیگران هشدار می‌دهد. آنها تقریبا همیشه از مواجه شدن با انسان خودداری می‌کنند.

" رژیم غذایی

آنها جانورانی همه چیز خوار هستند و از محصولات متنوع گیاهی استفاده می‌کنند شامل: توت، ریشهدرختان، جوانه، قارچ و همچنین فراورده‌های گوشتی مثل ماهی، حشره، و پستانداران کوچک. آن طور که مشهور است آنها گوشتخوار نیستند. خرس قهوه‌ای بیش از 90% از انرژی غذایی خود را از مواد گیاهی بدست می‌آورد. ساختار فک آنها متناسب با نوع غذایی آنان است. نوع غذای آنان به طور چشمگیری بستگی به منطقهزندگی آنها دارد. مثلا خرس هایی که در یلوستون هستند در طول تابستان مقدار زیادی حشره بید می‌خورند. بعضاً 40,000 بید در روز می‌خورند و این مقدار ممکن است نیمی از انرژی سالانه آنان را فراهم کند.

روابط شکاری خاص

خرس های بالغ تقریبا از هر حمله‌ای مصون اند به جز حمله خرس های دیگر. بعضی از خرس هایی که از خواب زمستانی بیدار می‌شوند به دنبال ببر می‌گردند تا آنها را شکار کنند. بعضا ببر هم خرس ها را شکار می‌کند. در Far East روسیه خرس قهوه‌ای و خرس سیاه آسیایی روی هم رفته 5 تا 8 درصد از رژیم غذایی ببر صربستانی را تشکیل می‌دهند و خرس قهوه‌ای به تنهایی 1 تا 1.5 درصد از آن را تشکیل می‌دهد.وقتی جای پای خرس ها در منطقه‌ای کم شد ببر ها به آنها حمله می‌کنند. معمولا خرس های بالغ بزرگ از حمله ببر ها در زمستان در امانند ولی بعضاً در زمستان وقتی در لانه خود هستند کشته می‌شوند. البته مواردی هم به ثبت رسیده است که خرس ها ببر ها را کشته اند یا برای مراقبت از خود در برابر کشته شدن توسط آنها و یا برای مصرف.

دیده شده است که خرس های قهوه‌ای به سمت شمال و به سمت قلمرو خرس های قطبی حرکت کرده اند. خرس های قهوه‌ای تمایل دارند قلمرو آنان رااشغال کنند تا از لاشخور ها در امان باشند[۱۹] و توله‌های مرده خرس قطبی در لانه خرس قهوه‌ای یافت شده است و توله خرس های پاندا نیز توسط خرس های قهوه‌ای خورده شده است.

 
[ سه شنبه 27 دی 1390 ] [ 06:50 ب.ظ ] [ سینا کاویانی ]

درباره وبلاگ

welcome
با سلام خدمت همه ی بینندگان عزیز
این وبلاگ.من سیناکاویانی مقیم مازندران
هستم.در این وبلاگ قصد دارم مطالبی پر
محتوا به شما ارائه دهم. نظر بدهید
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تصاویر زیباسازی نایت اسکینقالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب وبلاگ

download

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا


وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
mouse code|mouse code

كد ماوس