تبلیغات
شکار

شکار
تصاویر و مطالبی درمورد شکار و اسلحه های شکاری
نویسندگان
نظر سنجی
به نظرشما چه مطالبی را بیشتر در وبلاگ خود قرار دهم؟


روش تنظیم مگسک تفنگ بادی

میتوانید تنظیم مگسک را از فاصله ۳ متری آغاز کنید . میدانید که از این فاصله ، ساچمه به نقطه نامعلومی روی سیبل و پایین مركز هدف برخورد میكند . حتماً از عینك برای محافظت از چشمهای خود در مقابل پرتاب ذرات سرب پس از اصابت به مانع پشت سیبل ، استفاده كنید . میتوانید از مقوا در پشت سیبل برای جلوگیری از برگشت ذرات سرب استفاده كنید. یك صفحه كاغذی به ابعاد ۲۳ در ۱۵ سانتیمتر انتخاب كرده و یك دایره به قطر تقریباً ۶ میلیمتر روی آن بكشید . داخل دایره را با خودكار سیاه كنید . از فاصله ۳ متری مركز دایره را نشانه گیری كنید به طوری كه نشانه جلوی لوله تفنگ درست وسط شكاف مگسك قرار داشته باشد . ۳ تیر شلیك كنید . گروه تیرها باید نزدیك به هم به سیبل برخورد كرده باشند . مركز این گروه همان نقطه ایست كه تفنگ شما روی آن تنظیم شده است . 

شما ابتدا باید خطای چپ و راست را اصلاح كنید . به یاد داشته باشید كه همواره تنظیمات مگسك را در همان جهتی انجام دهید كه میخواهید محل اصابت ساچمه به سیبل جابجا شود . مثلاً اگر اولین گروه تیرها به سمت چپ هدف خورده ، پس پیچهای تنظیم مگسك را در جهتی بچرخانید كه تیغه متحرك متصل به آن به سمت راست حركت كند . چون میخواهید محل اصابت تیرها را به سمت راست جابجا كنید . صفحه مدرج شده سمت راست مگسك برای تنظیم خطای چپ و راست است . با چرخاندن آن خطای افقی را اصلاح كنید . در این مرحله نگران خطای عمودی نباشید . هرگاه مركز اصابت گروه تیرها با مركز سیبل در یك راستا قرار گرفت میتوانید به مرحله بعدی بروید .

توجه داشته باشید كه مگسك و نشانه جلو در حدود ۲.۵ سانتیمتر بالاتر از لوله تفنگ قرار دارند. پیچ مدرج دیگری كه در قسمت بالا و روی مگسك قرار گرفته برای تنظیم خطای عمودی است . با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت محل اصابت ساچمه ها به سیبل به سمت بالا جابجا میشود . حالا در فاصله ۹ متری از سیبل بایستید . در این فاصله باید محل اصابت ساچمه ها به سیبل بدون خطای افقی و در حدود ۲.۵ سانتیمتر پائین هدف تنظیم شود . دیگر تنظیم مگسك تمام شده است .

حالا اگر در فاصله ۱۸ تا ۳۲ متری از سیبل بایستید باید به مركز هدف بزنید . البته برای دید بهتر قطر مركز هدف را بزرگتر و در حدود ۲.۵ سانتیمتر بكشید . در فاصله دورتر ، تیر شما به پائین هدف میخورد .
[ پنجشنبه 9 تیر 1390 ] [ 01:17 ب.ظ ] [ سینا کاویانی ]
نظرات

درباره وبلاگ

welcome
با سلام خدمت همه ی بینندگان عزیز
این وبلاگ.من سیناکاویانی مقیم مازندران
هستم.در این وبلاگ قصد دارم مطالبی پر
محتوا به شما ارائه دهم. نظر بدهید
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تصاویر زیباسازی نایت اسکینقالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب وبلاگ

download

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا


وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
mouse code|mouse code

كد ماوس